Auto jest rozwinięciem Polestara Precept, czyli modelu koncepcyjnego. Pierwotnie wielu wątpiło, aby koncept miał przerodzić się w auto produkcyjne, teraz jednak nie ma żadnych wątpliwości - Precept stał się Polestarem 5, czyli dużym czterodrzwiowym GT.

Firma przedstawiła filmy, na których chwali się procesem projektowania samochodu od modelu koncepcyjnego do wersji produkcyjnej. To auto, które ma odebrać klientów Porsche, Audi czy Tesli. Jeśli jego parametry będą tak samo nowoczesne jak wygląd, to ma na to duże szanse.

Polestar 5 - surowo i sportowo

Design samochodu w niczym nie przypomina tego, co możemy spotkać w Volvo i Polestarze 2. Jest dynamicznie, surowo i nowocześnie. Projektanci podkreślają, że istotne dla nich było zachowanie jak najwięcej z modelu koncepcyjnego – Precept. Wygląd Polestara 5 jest wzorowany m.in. na samolotach i sylwetce rekina. Niektórym jednak może przypominać Teslę lub Taycana. Dla mnie przód auta jest podobny do Tesli Model 3.

Niestety dane techniczne nie są znane. Rozstaw osi samochodu koncepcyjnego wynosił 3100 mm, można więc podejrzewać, że ta wartość będzie podobna lub taka sama w aucie produkcyjnym. Ponadto niektóre źródła twierdzą, że zasięg samochodu będzie wynosić poniżej 500 km, a konstruktorzy położą większy nacisk na możliwość szybkiego uzupełniania energii. To dość zaskakująca informacja, bowiem konkurenci już teraz mogą się pochwalić dużo większym zasięgiem. Na tą chwilę są to jednak tylko domysły. Polestar 5 ma trafić na rynek w 2024 r.